PL
EN

+48-722-167-807

info@themagicalevents.com

5 FIRST WEDDING PLANNING STEPS TO TAKE

magicalevents

12 February 2020

Brak komentarzy

Home Dekoracje ślubne

5 pierwszych kroków, od których należy rozpocząć planowanie ślubu dla świeżo zaręczonych

5 pierwszych kroków, od których należy rozpocząć planowanie ślubu dla świeżo zaręczonych

Michał Orłowski Photographer

 

JESTEŚMY ŚWIEŻO ZARĘCZENI! 😊 – I CO TERAZ?

OTO 5 PIERWSZYCH KROKÓW, OD KTÓRYCH NALEŻY ROZPOCZĄĆ PLANOWANIE ŚLUBU

 

Jeśli niedawno przeżyliście ten niezwykle magiczny moment w życiu każdej Pary i z Twoich ust wybrzmiało pierwsze „TAK”, to w takim razie składamy Wam najserdeczniejsze gratulacje! Najważniejsze, żebyście teraz ponapawali się tymi romantycznymi chwilami jako świeżo zaręczeni, ponieważ okres narzeczeństwa jest absolutnie wyjątkowy. To właśnie w tym momencie Wasze wspólne marzenia zaczynają się materializować i już wiecie, że oboje jesteście gotowi złożyć obietnicę życia razem w miłości aż do końca swych dni. Ten radosny czas to także świętowanie z Waszymi rodzinami i przyjaciółmi, więc przeżyjcie to w pełni 😊 Jednak prędzej, czy później, nadejdzie czas kiedy spojrzycie na siebie i zadacie sobie pytanie „i co teraz?”. W tym miejscu wkraczamy już my, żeby poukładać trochę w Waszych upitych szczęściem głowach. Opowiemy Wam zatem o pierwszych 5 krokach, jakie powinniście podjąć zaczynając planowanie Waszego Dnia Ślubu. 

 

Michał Orłowski Photographer

 

Michał Orłowski Photographer

 

 

 

  • 1. Zastanówcie się jak długo chcecie trwać w narzeczeństwie

 

Każda Para jest inna. Jedna zaczyna konkretnie rozmyślać o ślubie już budząc się następnego ranka po nałożeniu Ukochanej pierścionka na palec, a inne Pary chcą się zrelaksować, zanim ta wielka (i nie ma co ukrywać – stresująca) machina o nazwie „przygotowania do ślubu” ruszy, i odkładają to na następny rok albo i jeszcze później. Dlatego warto porozmawiać o tym jaki jest Wasz główny cel: wziąć ślub jak najszybciej, najlepiej za pół roku, czy też uważacie, że na spokojnie możecie go odłożyć w czasie. W podjęciu takiej decyzji może Wam pomóc świadomość, że organizacja ślubu zajmuje średnio około roku, i to w dodatku biorąc pod uwagę, że np. Wasze wymarzone miejsce na wesele nie będzie już zajęte.

 

Michał Orłowski Photographer

 

 

  • 2. Oszacujcie wielkość wesela 

 

Wyobraźcie sobie Wasze wymarzone wesele: ogromna impreza z przytupem na 2, 3 dni, czy też intymne przyjęcie tylko z najbliższymi? Jest to jeden z głównych czynników, który zdefiniuje dalsze kroki w przygotowaniach. Chcielibyście raczej zaprosić 50 osób, czy minimum 150, a najlepiej więcej? Wielkość wesela jest kluczowa i musicie się nad tym porządnie zastanowić, bo w następnym etapie Wasze marzenia po raz pierwszy zderzą się z trochę brutalną rzeczywistością.

 

Michał Orłowski Photographer

 

 

  • 3. Ustalcie realny budżet ślubny

 

Nadszedł moment zadania sobie tego ważnego pytania – kto zapłaci za ślub i wesele oraz ile pieniędzy możecie maksymalnie wydać? Wy, jako przyszła Para Młoda, weźmiecie to na siebie i sami zapłacicie za swój wyjątkowy Dzień Ślubu, czy też zrobią to dla Was Wasze rodziny? A może podzielicie się wszyscy wspólnie tymi kosztami? Na pewno odradzamy Wam branie kredytu specjalnie na to wydarzenie, bo chyba nie warto wchodzić we wspólne życie z długami spowodowanymi tylko tym jednym dniem? Tak, czy siak, musicie skonfrontować ze sobą marzenia i rzeczywistość, a następnie wypracować jakiś kompromis 😊 Możecie mieć problem z ustaleniem budżetu, bo zakładamy, że nie jesteście świadomi ile kosztują poszczególne usługi i produkty ślubne. Dobrym pomysłem jest więc rozpoczęcie w tym momencie współpracy z agencją ślubną, taką jak The Magical Events, która profesjonalnie pomaga zorganizować ślub i wesele parom zarówno mieszkającym w Polsce, jak i zagranicą. To właśnie My możemy dopasować Wasz budżet do finansowych realiów branży ślubnej, a ponadto doradzić Wam z jakimi kosztami powinniście się liczyć oraz gdzie najczęściej pojawiają się nieprzewidziane wydatki, o których w szale przygotowań nawet byście nie pomyśleli 😊

 

Michał Orłowski Photographer

 

Michał Orłowski Photographer

 

 

 

  • 4. Określcie wizję Waszego ślubu i wesela

 

To, jaki Wasze wesele będzie mieć motyw przewodni i styl jest również ważne do przemyślenia już na początku przygotowań (co wiemy, że jest trudne), ale uwierzcie, że będzie Wam dzięki tej decyzji o wiele łatwiej w następnych etapach. Wasze malutkie cierpienia są zawsze dla Waszego dobra, zaufajcie 😊 Będziecie szybciej odrzucać niechciane elementy i odkrywać jakich usług i produktów tak naprawdę potrzebujecie do spełnienia Waszych długo wyczekiwanych marzeń. Dobrą wiadomością jest też to, że będziecie wtedy znacznie bliżej ustalenia Waszego ostatecznego budżetu ślubnego. 

 

Michał Orłowski Photographer

 

 

  • 5. Wybierzcie datę oraz lokalizację

 

Następnie mając już wyobrażenie Waszego wyjątkowego Dnia oraz ustaloną kwotę do wydania na ślub i wesele możecie zdecydować się już na datę oraz konkretne miejsce przyjęcia. Czasem te dwa aspekty nie idą ze sobą w parze, ale zawsze można znaleźć jakieś wyjście. W tym przypadku jest to np. zdecydowanie się na nietypowy dzień tygodnia, albo miesiąc będący poza wysokim sezonem ślubnym. To zależy od tego na czym bardziej Wam zależy. Wybierając lokalizację pamiętajcie o dopasowaniu jej do stylu, na który się zdecydowaliście, a także do liczby gości, albowiem inne wesela organizuje się w wykwintnym pałacu czy dystyngowanym zamku, a inne w nowoczesnej stodole lub starej cegielni 😊

 

Michał Orłowski Photographer

 

Podsumowując jak więc widzicie do zrobienia jest co niemiara. Ustalenie wielkości ślubu i wesela, opracowanie budżetu, dobór podwykonawców, selekcja motywu przewodniego, czy też wybór daty i miejsca ceremonii i przyjęcia. To wszystko może Wam spędzać sen z powiek. My jednak nie chcemy, by planowanie najpiękniejszego dnia Waszego życia przerodziło się w koszmar, dlatego też wyciągamy do Was pomocną dłoń. Wiemy jakie pytania zadać i gdzie znaleźć odpowiedzi na Wasze nawet najbardziej wyszukane życzenia. Mamy nadzieję, że rozjaśniliśmy Wam pierwsze kroki jakie należy podjąć i od teraz zamienimy planowanie Waszego Dnia Ślubu w czystą przyjemność.

 

Michał Orłowski Photographer

 

Michał Orłowski Photographer

 

Zawsze warto jest wspomóc się profesjonalnym sztabem konsultantów ślubnych, takim jak The Magical Events, który pomoże Wam w całościowej, bądź częściowej organizacji dnia ślubu – decyzja należy do Was 😊. Pozbędziecie się niesamowitego ciężaru z barków, a zyskacie umysł skupiony tylko na inwencji twórczej. 

 

Jeśli mieszkacie za granicą rozważacie organizację ślubu i wesela w Polsce – przeczytajcie dlaczego warto się na to zdecydować:>>> ORGANIZACJA ŚLUBU MIĘDZYNARODOWEGO W POLSCE   

 


Zdjęcia pochodzą ze ślubu Nathalie & Oliver’a